Zakopane – góralskie miasto

las

Kierpce, onuce, oscypki, barany, owieczki, juhasy, Tatry, Wielka Krokiew itd.- to słowa, które jednoznacznie kojarzą się z jednym polskim miastem, a jest nim Zakopane. Miasto położone jest w województwie małopolskim. Nieformalnie miasto to jest nazywane zimową stolica Polski. Jest ono otoczone Tatrami.

Z czego słynie Zakopane? Tatrzański Park Narodowy, Morskie Oko, wspinaczki po Tatrach, Giewont (obecnie słynny film w telewizji- pod tytułem: “Szpilki na Giewoncie”, motyw Zakopanego; Gubałówka, kolejka linowa, Krupówki, Krzepówki, Wielka Krokiew, na której odbywają się zawody skoków narciarskich gdzie niejednokrotnie Adam Małysz stawał na najwyższym stopniu podium. Znajduje się tam wiele różnych muzeów w tym jedno z najdziwniejszych (przynajmniej dla mnie) muzeum Władysława Hasiora, który to niejednokrotnie potrafił zrobić coś z niczego. Stacjonuje tam również Teatr imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jest tam wiele kościołów, klasztorów i kaplic. Z Zakopanego można w szybki i łatwy sposób dostać się do państwa, które sąsiaduje z Polską- chodzi o Słowację.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*