Zabytki i atrakcje nad Bałtykiem

plaża

Rewal jest miastem niezwykłym, o bogatej kulturze, ciekawych i urokliwych krajobrazach, a także niezwykłych zabytkach, które ściągają swoim urokiem turystów z całej Polski, oraz tych którzy przyjeżdżają tu zza granic naszego kraju. Rewal jest miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, na terenie Polski. Jest także gminą znajdującą się w powiecie gryfickim. Rewal słynie z wielu atrakcyjnych zabytków, których większość znajduje się pod ochroną prawną.

Między innymi oglądnąć tu można latarnie morską z 1866 roku Niechorze, a także ruiny starego i pięknego niegdyś kościoła z przełomu XIV/XV wieku w Trzęsaczu. Rewal to także rybacka zabudowa znajdująca się na rynku w Niechorzu, która pochodzi ona z XVIII – XIX wieku. Godnym uwagi zabytkiem jest tez kościół neogotycki, pochodzący z drugiej połowy XIX wieku w Trzęsaczu. Interesującym stanowiskiem archeologicznym, jakim dysponuje Rewal jest grodzisko z wczesnego średniowiecza, a także punkt ze starożytności oraz okresu wpływów rzymskich na obszary Polski.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*