Wrocław – perełka

Zdjęcie znalezione na Hotelpatio.pl

Przenieśmy się teraz nieco bardziej na zachodnią stronę Polski. Tam zauważamy jedno z najczęściej odwiedzanych miast. Jest nim Wrocław. Jest on stolicą województwa dolnośląskiego. Z takich małych wyczytanych ciekawostek wynika, że niektórzy nazywają to miasto Wenecją Północy. To, co najbardziej mi się kojarzy z tym miastem, to panorama racławicka, która przedstawia w sposób obrazowy

Bitwę pod Racławicami rozegraną w 1794 roku; Co jeszcze ciekawego znajdziemy w tym mieście? Znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które warto by zwiedzić. We Wrocławiu stacjonują również uczelnie wyższe- bardzo znana Akademia Medyczna oraz Uniwersytet Medyczny; Katedra Św. Jana Chrzciciela, Hala Stulecia-jedyny obiekt, który został wpisany do księgi Unesco; Ogródek Japoński oraz przepiękną multimedialną fontannę.

Co ciekawe, Wrocław zajmuje 4 miejsce w posiadaniu największej ilości mostów wśród miast Europy. Kto jeszcze nie był w tym mieście, nich w najbliższym czasie zaplanuje sobie wycieczkę do tego wspaniałego miasta, wartego zwiedzenia.

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*