Wakacje na kolonii

Bardzo popularnym sposobem spędzania wakacji są kolonie. Są to wyjazdy grupowe najczęściej nad morze, w góry lub na pojezierza. Podczas kolonii dzieciaki i młodzież bawią się, poznają oraz uczą się pożytecznych rzeczy. Często zdarza się, że przeżywają tam nawet pierwszą miłość swego życia. Kolonie zostały spopularyzowane w latach PRL-u. Były one jednym z wielu elementów świadczeń socjalnych dla pracowników. Stwarzało to możliwość wypoczynku dla pociech pracowników. Pierwsze kolonie odbywały się jeszcze przed Pierwszą Wojną Światową.

W późniejszym czasie popularyzatorem kolonii był Związek Harcerstwa w Polsce. W latach 90 kolonie straciły na popularności. Ich organizacja z pracodawców przeszła na agencje turystyczne. Aby móc organizować tego typu wyjazdy muszą one spełnić specjalne warunki. Dopiero wtedy mogą otrzymać zgodę na organizację kolonii, którą wydaje Marszałek Województwa. Do zorganizowania kolonii firma turystyczna musi zatrudnić odpowiednich opiekunów. Muszą oni spełniać wiele warunków, aby zapewnić bezpieczeństwo wycieczkowiczom.

Jeśli zostanie to zaniedbane, grozi przykrymi konsekwencjami. Opiekun bez odpowiednich kwalifikacji oraz doświadczenia może nie poradzić sobie z dziećmi i dorastającymi nastolatkami. Muszą oni posiadać odpowiednie metody wychowawcze. Jeżeli nie zapewni od odpowiednich zajęć, to dzieciaki będą robić co chcą. Wiadomo jak to może się skończyć, kiedy nikt nie pilnuje młodzieniaszków. Na koloniach zagranicznych muszą przebywać opiekunowie znający język, którym mówi się w tym kraju.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*