Wadowice – miasto papieskie

las

Na wstępie mojego artykułu, zadam pytanie, które niejako przyniesie odpowiedź- o jakim mieście będzie mowa w tej części. Z czym kojarzą się Wam papieskie kremówki? Chyba znaczna większość osób od razu skojarzy ten “motyw” z miastem, które zwie się- Wadowice. “…To są górskie okolice, to jest moje miasto Wadowice….”-tak brzmiały słowa jednej z piosenek napisanych dla Karola Wojtyły.

Dla mnie osobiście, to miasto kojarzy mi się właśnie z osobą Jana Pawła II, który to urodził się i dorastał w tym mieście; to Jego miasto, które było mu zawsze bardzo bliskie, mimo że był daleko od niego. Miejscowość ta, położona jest województwie małopolskim. Można tam fascynować się pięknem przyrody. Co znajdziemy w tym mieście?

Znajdziemy tam rodzinny dom Ojca Świętego- Jana Pawła II, Bazylikę usytuowaną przy samym rynku tegoż miasta, Klasztor Ojców Karmelitów Bosych, Synagogę, Cmentarz Żydowski, Zakład Karny. Warto odwiedzić to miasto- zobaczyć gdzie mieszkał i dorastał – obecnie błogosławiony Jan Paweł II, zasmakować tradycyjnych i bardzo popularnych wadowickich kremówek.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*