Urlop w Egipcie

las

Egipt w ostatnich latach kraj często wybierany na urlop. Egipt ma nam wiele do zaoferowania zaczynając od miłośników nurkowania można poznać bardzo ciekawą florę i faunę Morza Czerwonego, rafy koralowe są niesamowite po nurkowaniu zostaną nam w pamięci zapewne te ciekawe podwodne widoki. Egipskie piramidy świątynie Abu Simbel czy Hatszepsut najbardziej przyciągają turystów z Europy, dosyć często organizowane są wycieczki objazdowe przez Nil. Ciekawą miejscem wartym zwiedzenia jest także Kair.

Najpopularniejszymi miejscowościami znajdującymi się nad Riwierą Morza Czerwonego jest Szarm el-Szejk i znana także Hurghada. Miłośnicy archeologi także znajdą coś dla siebie są otwarte różne stanowisk archeologiczne dla zwiedzających turystów. Kolejnym ciekawym miejscem wartym zwiedzenia na półwyspie Synaj jest Góra Synaj, gdzie to Mojżesz miał otrzymać od Jahwe Dziesięć przykazań. Wakacje w Egipcie z cała pewnością zagoszczą w naszej pamięci na długie lata po takim urlopie z pewnością wrócimy wypoczęci gotowi do dalszych wyzwań jakie daje nam życie.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*