Urlop na spontanie

plaża

Niektórzy z nas na pewno nie mają pojęcia o pięknej wiosce położonej nad Morzem Bałtyckim jaką jest Rewal. Dla osób które nie słyszały o tej miejscowości powiem istotne informacje. Na początku należy wspomnieć, że to właśnie Rewal jest jedną z najpopularniejszych małych nadmorskich miejscowości, która co roku oblegana jest przez wielu turystów. Po za tym Rewal jest dawną osadą rybacką, i to właśnie rybacy którzy codziennie wcześnie rano udają się ku swoim kurta, by wypłynąć w morze, wpływają na klimat tej przepięknej miejscowości. Wieczorem kiedy już rybacy wracają ze swoich połowów, zawsze możemy kupić u nich świeżą rybę, bądź też udać się do smażalni i tam skosztować pysznie przyrządzoną rybę.

Rewal jest miejscowością, która przede wszystkim nastawiona jest na turystykę, a wiec baza noclegowa w tej miejscowości jest dobrze rozwinięta, oraz z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Noclegi w Rewalu to głównie pensjonaty, domki wczasowe, ośrodki wypoczynkowe, czy również kwatery prywatne. W tej miejscowości nastawionej głównie na turystykę, wyróżnia się niska zabudowa, dzięki której miejscowość jest rozpoznawalna. W Rewalu również na turystów czeka wiele atrakcji. Z roku na rok coraz bardziej się rozwija, wybudowano tutaj nowoczesną halę sportową oraz korty tenisowe.

Po za tym są również szlaki rowerowe, dla tych osób którzy uwielbiają spędzać czas wolny aktywnie. Rewal po za tym jest siedzibą gminną a wiec znajduje się w nim centrum administracyjne, kulturalne oraz oświatowe. Wszystko ma swoją specyfikę, a decydują o niej chociażby tak jak już wspomniałam liczne pensjonaty i domy gościnne. Mieszkańcy z roku na rok coraz bardziej inwestują w bazę noclegową, a to wszystko tylko po to by turystom zapewnić coraz wyższy standard wypoczynkowy. W Rewalu również znajduje się amfiteatr, który co roku w wakacje aż huczy od muzyki. W amfiteatrze tym występują popularne gwiazdy polskiej estrady, dlatego też właśnie Rewal cieszy się dużą popularnością. W połowie lipca również odbywa się coroczny finał Miss Bałtyku.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*