Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny

las

Do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, znajdującego się w Dziekanowicach w okresie letnim przybywają setki tysięcy osób, by uczestniczyć w rekolekcjach poświęconym chorym. Odprawiana jest wówczas Nieustająca Nowenna do Matki Boskiej Dziekanowskiej. Owe sanktuarium posiada cudowny obraz, który zasłynął z ocalenia całej tamtejszej wsi podczas II wojny światowej.

Podczas rozbudowywania kościoła odkryto, na jego wewnętrznych ścianach malowidła, przedstawiające niektóre sceny z Nowego Testamentu, a mianowicie Zwiastowanie, Narodzenie Jezusa, Pokłon Trzech Króli oraz sceny z dzieciństwa Jezusa. Niestety w czasie trwania przebudowy sklepienia i prac renowacyjnych rysunki na suficie ocalały tylko w nielicznych fragmentach i przedstawiają jedynie Chrystusa. Obecnie Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Dziekanowicach przybliża przybywającym tam chorym tajemnicę miłosierdzia, pomaga im uwierzyć w moc uzdrowienia i we własne siły oraz wzywa do przyjmowania sakramentów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*