Okolice Gołdapi

las

Mazury kojarzą się przede wszystkim z jeziorami. Niejedną osobę zaskoczy fakt, że niedaleko Gołdapi mamy pięć wyciągów narciarskich. Piękna Góra oferuje około dwa tysiące metrów tras narciarskich, park snowboardowy i różnego rodzaju wyciągi narciarskie, znacznie ułatwiające zimowe szaleństwo. Trasy narciarskie są sztucznie naśnieżane i utrzymywane ratrakiem.

Gdy znudzi nam się szusowanie po stoku, możemy pokusić się o odwiedzenie pobliskiej Gołdapi. Jest to jedyne uzdrowisko na Mazurach. Gołdap została założona w szesnastym wieku. Niestety działania wojenne, często prowadzone na tamtych terenach, pozbawiły miasto wielu cennych zabytków. Mimo wszystko sąsiedztwo Puszczy Rominckiej, czyni ją bardzo ciekawym miejscem. W pobliżu znajduje się Góra Tatarska, na szczycie której znajduje się jeziorko. Można tam też spotkać roślinność charakterystyczną dla tundry. Ciekawostką jest również konkurs krzyku organizowany w Gołdapi. Wszyscy mogą wziąć w nim udział. Chodzi o to, żeby jak najgłośniej krzyczeć przez pięć sekund.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*