Nadmorskie atrakcje

plaża

Rewal jest niezwykle piękną i malowniczą miejscowością, która ściąga swoim urokiem ogromne ilości turystów i gości, którzy wynajmują pokoje Rewal , po to by móc przebywać tu przez pewien czas i cieszyć się walorami przyrodniczymi, jakie znajdują się tutaj. Z tego to właśnie względu, w wyniku iż grupy turystów ciągle rosną, rewal i władze gminy podjęły decyzję o ochronie przyrody. Rewal należy do obszaru objętego programem Natura 2000, a oprócz tego należy cała do należy do Trzebiatowsko – Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego.

Główną atrakcją, jaka się tu znajduje jest rezerwat, który nazywa się “Jezioro Liwia Łuża”. Rewal i jego środowisko naturalne cechuje się ogromną ilością przebywających tu zwierząt i ptaków. Wśród nich można tu spotkać chronione okazy takie jak: mewa srebrzysta, śmieszka, srokosz, żuraw, łabędź niemy, perkoz dwuczuby, gęgawa, błotniak stawowy, oraz krwawodziób, rybitwa zwyczajna. Na terenie gminy Rewal znajdują się także inne obiekty, które chronione są przez ekologów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*