Nadmorska turystyka

plaża

Rewal to miasto, które słynie na całą Polskę nie tylko ze względu na swe walory turystyczne i krajobrazowe, lecz też ze względu na historię jakiej stało się udziałem. Niegdyś gmina Rewal zamieszkiwana była przez Wandalów, a w kolejnych latach przez Wendów. Wszyscy oni pozostawili po sobie niezapomniane budowle, które dziś chętnie odwiedzane są i oglądane przez turystów z całego świata. Dalsze informacje głoszą, że rewal został przyłączony w dziesiątym wieku do ziem polskich, co stanowi fakt uznany do dziś.

Niestety ziemie te nie pozostały długo w posiadaniu Polski, gdyż w 1811 roku, przeszły pod władzę Prus, a następnie Szwedów, którzy zawładnęli miastem o nazwie Rewal przez długi okres czasu. Po raz pierwszy turyści pojawili się tu w roku 1896, kiedy zbudowano tu kolej wąskotorową. Od tego czasu turystyka rozwijała się prężnie i po dziś dzień stanowi niezwykle ważny ośrodek wypoczynkowy kraju. W związku z tym, ze z upływem lat zaczęli pojawiać się tu turyści i goście władze Rewalu pomyśleli o stworzeniu hoteli i pensjonatów, które proponują turystom pokoje w Rewalu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*