Kraków – polska perełka

las

Kraków- chyba tą miejscowość zna każdy Polak, a i myślę, że za granicą znajdą się tacy, którzy z uśmiechem na twarzy stwierdzą, że Kraków jest im bardzo bliski. Miejscowość ta jest położona w województwie małopolskim- jest on stolicą tego województwa i jak śmiem przypuszczać chyba najważniejszym jego miastem. Do tego miasta przybywają ludzie różnej narodowości- z różnych zakątków świata.

U nas w Polsce popularne stały się wycieczki czy to szkolne czy zakładowe do tego właśnie miejsca. Jest ono jednym z najbardziej odwiedzanych miast w Polsce. W miejscowości tej znajduje się wiele znanych i sławnych uczelni wyższych, m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza oraz sławny Uniwersytet Jagieloński. Możemy tam znaleźć bardzo wiele zabytków, takich jak: Wawel, gdzie spoczywają dawni królowie oraz słynna para prezydencka, która w zeszłym roku zginęła w katastrofie lotniczej- małżeństwo Państwa Kaczyńskich; Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Muzeum Narodowe, Biblioteka Jagielońska. W małej miejscowości pod Krakowem- w Balicach, usytuowany jest port lotniczy, z którego odchodzą kursy w różne zakątki świata. Kraków to bardzo piękne i malownicze miasto.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*