Jeziora w Mazurach

las

Wszyscy oczywiście wiedzą, że Mazury to przede wszystkim kraina jezior. To zresztą największa turystyczna atrakcja, do której ściąga tysiące turystów, uciekając z zatłoczonych miast. W czasie wakacji można tu spotkać turystów z kraju i zagranicy, którzy pływają na licznych łodziach żaglowych, odpoczywają na brzegach, rozbijają namiot w głuszy i szukają kontaktu z przyrodą. Wyznaczono tu liczne trasy kajakowe, którymi można płynąć jeziorami, połączonymi ze sobą krótkimi rzekami.

Praktyczne można płynąć wiele dni, zmieniając tylko akweny i brzegi, porośnięte gęstym lasem. Największym jeziorem na Mazurach, a jednocześnie w całej Polsce, jest Jezioro Śniardwy. Jest to prawdziwy raj dla żeglarzy, bo choć stosunkowo płytkie, charakteryzuje się wysokimi falami, które sprzyjają żegludze. Na pokładzie statków Żeglugi Mazurskiej można popłynąć od Rucianego -Nidy, aż do Węgorzewa, podziwiając przy okazji Mikołajki, Giżycko i Ryn. Każda mazurska gmina dba o turystów, przygotowując na sezon wiele atrakcji, mają przyciągać turystów. I chyba tak się dzieje, bo od wiosny, aż do późnej jesieni szlaki wodne są zapełnione.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*