Historia Raciborza ukryta w licznych zabytkach

las

Racibórz to miasto na Śląsku gdzie nie sposób wymienić ilości znajdujących się tam zabytków. Jednak kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Wśród nich Zamek Piastowski i Kaplica Św. Tomasza Kantuaryjskiego. Budowle te zostały zbudowane pod koniec XIII wieku a następnie były wielokrotnie przebudowywany.

Kaplica określana mianem perły baroku śląskiego zachowała do dziś fragmenty pierwotnych ścian gotyckich. Ponadto na uwagę zasługuje Dawny kościół Dominikanek p.w. Świętego Ducha, w którym obecnie mieści się muzeum oraz gotycki murowany kościół z XIV wieki, z jedną nawa oraz z wieżą w narożniku południowo-zachodnim. Do roku 1810 pozostawał on w rękach Dominikanek następnie po kasacie zakonu zamieniony został na magazyn a następnie w latach 1813-1916 był siedzibą ewangelików.

Muzeum znajduje się tam od 1927 roku. We wnętrzu kościoła odkryto liczne krypty oraz wyjątkowy zabytek -płytę nagrobną księcia Jana III Przemyślidy i jego małżonki Magdaleny. Racibórz ze względu na liczne zabytki jest to wyjątkowa atrakcją turystyczną Śląska.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*