Dobre, bo polskie

las

Jak to niejeden Polak mówi- nasze Mazury to cud natury i rzeczywiście coś w tym jest. Niejeden powiedziałby, że Mazury to kolejny cud świata. Jest to kraina położona w północno-wschodniej Polsce w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to region, który słynie z dużej ilości rozlewisk oraz jezior.

To tutaj mnóstwo ludzi jeździ by pożeglować, popływać na kajakach czy rowerkach wodnych, a także by złowić ryby różnych gatunków. Jest to malownicza okolica, która jest bardzo sławna. Jest to teren bardzo rekreacyjny. Znajdują się tutaj liczne przedsiębiorstwa agroturystyczne znajdziemy tutaj mnóstwo zabytków, można również znaleźć noclegi w domkach prywatnych, z których korzystają nie tylko turyści i wczasowicze z Polski, ale także i z zagranicy.

Jedną z atrakcji tego miejsca są pola Grunwaldzkie, na których w 1410 roku pokonani zostali Krzyżacy. To tutaj właśnie co roku obchodzone są uroczystości w związku z uczczeniem tego wydarzenia. Ciekawostką jest to, że klimat tych terenów należy do najzimniejszych w całej Polsce.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*