Częstochowa – religijne miasto

las

Każdy chrześcijanin zna bardzo doskonale to miejsce- odbywają się tam liczne pielgrzymki- nie tylko z Polski, ale i z całego świata- jest to polskie “centrum” pielgrzymkowe ludzi wierzących. A mowa o mieście, o którym wspomniałam już w tytule artykułu- czyli o Częstochowie.

Z historycznego punktu widzenia, miasto to należy do Małopolski, lecz z administracyjnego punktu widzenia należy do województwa śląskiego. Pod względem zajmowanej powierzchni, miasto to zajmuje 12 pozycję wśród wszystkich miast Polski.

Na Jasnej Górze znajduje się klasztor, do którego pielgrzymuje ogromna ilość wiernych. To właśnie tutaj znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. W Częstochowie znajduje się bardzo wiele kościołów, które warte są zwiedzenia. Ciekawym “obiektem” do odwiedzenia, jest również cmentarz żydowski. Kolejną atrakcją kojarzoną z tym miastem jest Jura krakowsko-częstochowska, czyli raj dla podróżników. Najbardziej znany- Szlak Orlich Gniazd- biegnie od Krakowa do Częstochowy- podczas wędrówki tym szlakiem, możemy podziwiać cudowne piękno przyrody- widoki są naprawdę rewelacyjne-można powiedzieć, że jak w bajce.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*