Co jeszcze jest w Zakopanym?

las

Atrakcji turystycznych w Zakopanym jest bardzo wiele. Znajduje się tam również aquapark- park wodny nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Znajdują się w nim baseny termalne, różnego rodzaju zjeżdżalnie oraz kilka rodzajów saun; wspomniane wcześniej Krupówki- gdzie znajduje się najwięcej baraków z pamiątkami, to właśnie stąd odchodzi kolejka na Gubałówkę;

Muzeum Tatrzańskie- można w nim znaleźć różne eksponaty fauny i flory występującej w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz ich szczegółowe i charakterystyczne opisy; słynny jest także spływ Dunajcem- jest to spływ na tratwie, podczas którego można zobaczyć przepiękne i malownicze widoki; Kasprowy Wierch- jest to kolejny ze szczytów znajdujących się w tutejszych rejonach, można na niego wjechać kolejką, a zimą korzystać ze śnieżnych szaleństw narciarskiego szusowania.

Oprócz tego Zakopane posiada bogatą ofertę szlaków zarówno turystycznych jak i komunikacyjnych. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeśli są osoby, które nie lubią chodzić po górach, mogą udać się do pobliskiej restauracji i skosztować specjałów tamtejszej kuchni.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*