Ciekawostki w Mazurach

las

Mazury są miejscem, gdzie od wieków osiedlali się ciekawi ludzie. Często byli to wygnańcy ze swoich własnych państw, albo ci, którzy szukali spokojnego miejsca do życia. Dlatego właśnie tutaj jest tak wiele pamiątek po nich, które warto zobaczyć. Warto też pamiętać, że te tereny były dawniej zamieszkiwane przez pogańskie plemiona. Niedaleko wsi Szwajcaria znajduje się cmentarzysko starego plemienia Jaćwingów.

Wykopaliska świadczą, że było to plemię bogate (jest to zapewne związane z biegnącym przez te tereny szlakiem bursztynowym) i stojąco wysoko, jeśli chodzi o rozwój cywilizacyjny. W latach sześćdziesiątych przeprowadzano badania archeologiczne, w wyniku których znaleziono wiele przedmiotów, takich jak pierścienie, naszyjniki, fragmenty broni i przedmiotów używanych w rolnictwie. Inną atrakcję turystyczną można obejrzeć w Wodzikach. Tam znajduje się cerkiew staroobrzędowców, którzy osiedlili się na tych terenach w 1778 roku. Zresztą do dziś tutaj mieszkają, kultywując swoje dawne tradycje i wiarę.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*