Centra żeglarstwa na Mazurach

las

Na Mazurach jest kilka miejsc, które aspirują do miana centrum turystycznego tych terenów. Do jednych z nich należą Mikołajki. Tu ściągają amatorzy żeglarstwa, ale i sportów wodnych. Liczne restauracje, puby i knajpki przyciągają miłośników dobrego jedzenia i fantastycznego towarzystwa. Można zobaczyć na przystani wspaniałe jachty i łodzie żaglowe. Nic dziwnego, sześćdziesiąt jezior daje możliwość wspaniałego wypoczynku. Okolice również zachęcają do zwiedzania. Liczne trasy rowerowe i piesze sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

W pobliżu jest jedenaście rezerwatów przyrody. W stacjach badawczych PAN w Popielnie i Kosewie można zobaczyć dzikie zwierzęta, jak bobry, jelenie, tarpany, muflony, daniele, koniki polskie. Wybierzmy się też nad Jezioro Łuknajno, gdzie spotkamy się z największym skupiskiem łabędzia niemego. Z Mikołajek wiedzie wiele tras turystycznych, m.in. do Ryn, gdzie znajduje się odrestaurowany zamek krzyżacki, wzniesiony na skarpie. Tu odbywają się wspaniałe pokazy walk rycerskich, a widok z zamku zapiera dech w piersiach.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*