Atrakcje turystyczne

las

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to przede wszystkim raj dla żeglarzy oraz wędkarzy. A oto kilka atrakcji, dzięki którym można z czystym sumieniem powiedzieć, że nasze Mazury to cud natury. Pierwszą atrakcją turystyczną jest Pałac Rodu Lehndorff- jest to pałac pochodzący z XVII wieku; do końca wieku XIX znajdowała się tam stadnina koni krwi arabskiej

. Dzisiejsza nazwa brzmi Sztynort i oznacza w dosłownym znaczeniu kamienny róg. Kolejna atrakcja to Kanał Piękna Góra, który łączy Jezioro Kisajno i Jezioro Tajty. Następną rzeczą jest Twierdza Boyen- zbudowana została w XIX wieku w kształcie gwiazdy. Położona jest między dwoma dużymi mazurskimi jeziorami. Kolejną ciekawą rzeczą znajdującą się na tutejszym terenie jest Żaglowiec Chopin. Galindie to atrakcja turystyczna, która przyciąga do tego miejsca sporą ilość turystów.

Jest to ośrodek turystyczny, który przywołuje tradycję plemienia Galindów. Zamieszkiwali oni bardzo dawno temu obszary położone przy Wielkich Jeziorach Mazurskich. Znajdują się tutaj nietypowe budowle charakterystyczne w tamtych czasach oraz liczne rzeźby.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Hej, nazywam się Marcin. Strona Turysta24h.pl powstała, aby promować ciekawe miejsca w Polsce. Większość z tych miejscowości miałem okazję zwiedzić. Znajdzie się również kilka artykułów o innych krajach. Tylko raz byłem w obcym państwie. Bardzo lubię podróżować więc z czasem ciekawych miejsc na Turysta24h.pl znajdzie się więcej. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony oraz do komentowania newsów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*